Hoppa till sidans innehåll

Resultat Hälsinglands 3-dagars etapp 2

30 JUN 2015 22:58
Nedan redovisas resultat från etapp 2. Finns också med sträcktider på Eventor

  • Uppdaterad: 01 JUL 2015 20:20

Resultat – Hälsinglands 3-dagars, etapp 2

2015-06-30
ÖM1 (6 / 6) Tid Efter Bomtid
1. Elsa Johansson Segersta OK 23:53 00:41
2. Filip Zetterberg Hudiksvalls OK 34:30 +10:37 04:38
3. Elsa Norberg Hudiksvalls OK 37:19 +13:26 08:53
4. Frank Sidenvall Hudiksvalls OK 44:48 +20:55 05:04
5. Rut Sidenvall Hudiksvalls OK 44:52 +20:59 05:01
6. Amanda Henriksson Söderhamns OK 57:38 +33:45 13:27
ÖM3 (9 / 9) Tid Efter Bomtid
1. Olle Långberg Hudiksvalls OK 22:47 01:42
2. Anton Henriksson Söderhamns OK 28:35 +5:48 05:23
3. Max Zetterberg Hudiksvalls OK 29:34 +6:47 07:16
4. Eva Bodell Forsa OK 30:49 +8:02 01:29
5. Max Jonsson Söderhamns OK 32:52 +10:05 14:16
6. Terese Terent Forsa OK 33:53 +11:06 06:52
7. Åsa Terent Forsa OK 36:49 +14:02 08:07
8. Johanna Sundqvist Forsa OK 37:36 +14:49 05:35
9. Rolf Göran Vilhelm Bodin Söderhamns OK 42:42 +19:55 10:31
ÖM5 (22 / 22) Tid Efter Bomtid
1. Ulf Andersson Söderhamns OK 41:35 02:34
2. Jonas Blomberg Segersta OK 49:50 +8:15 01:49
3. Oskar Magnusson Rehns BK 53:33 +11:58 02:42
4. Joel Kihlström Rehns BK 56:39 +15:04 07:43
5. Frida Andersson Segersta OK 58:28 +16:53 03:23
6. Elisabeth Skoglund Segersta OK 58:32 +16:57 04:24
7. Anders Norberg Hudiksvalls OK 1:01:52 +20:17 11:58
8. Benjamin Terent Forsa OK 1:04:20 +22:45 23:21
9. Björnar Olsson Forsa OK 1:05:21 +23:46 09:45
10. John Berglund Alfta-Ösa OK 1:09:42 +28:07 15:16
11. Niklas Larsson Forsa OK 1:11:34 +29:59 13:35
12. Albin Blomberg Segersta OK 1:12:22 +30:47 21:56
13. Torbjörn Persson Forsa OK 1:12:35 +31:00 07:44
14. Anna Ahlström Lugnviks IF 1:13:24 +31:49 07:10
15. Leif Persson Ljusdals OK 1:25:31 +43:56 18:46
16. Jörgen Johansson Forsa OK 1:31:57 +50:22 11:58
17. Ulrika Karlsson Forsa OK 1:32:01 +50:26 10:15
18. Jonas Persson Söderhamns OK 1:36:35 +55:00 25:11
19. Gun Lindberg Söderhamns OK 2:00:32 +78:57 24:42
  Anton Henriksson Söderhamns OK Felst.
  Maria Fernman Forsa OK Felst.
  Karin Gustavsson Forsa OK Utg.
ÖM7 (38 / 38) Tid Efter Bomtid
1. Leif Bylars Forsa OK 29:51 02:27
2. Albin Andersson Segersta OK 30:15 +0:24 01:06
3. Kjell Boman Söderhamns OK 32:07 +2:16 02:17
4. Lars-Ivar Svensson Rehns BK 32:45 +2:54 01:56
5. Lars Eklund Forsa OK 33:05 +3:14 02:26
6. Tommy Öst Ljusdals OK 35:13 +5:22 02:52
7. Dan Thorsell Forsa OK 35:40 +5:49 02:32
8. Karl-Erik Lind Alfta-Ösa OK 36:17 +6:26 00:49
9. Åsa Eriksson Forsa OK 36:24 +6:33 00:29
10. Per Helander Forsa OK 36:27 +6:36 01:21
11. Göran Engblom Rehns BK 36:43 +6:52 05:23
12. Anna Jakobsson Hudiksvalls OK 36:49 +6:58 02:57
13. Anders Andersson Segersta OK 37:04 +7:13 02:00
14. Sven Bergström Forsa OK 37:27 +7:36 06:46
15. Jonas Långberg Hudiksvalls OK 37:58 +8:07 06:34
16. Elin Johansson Forsa OK 38:39 +8:48 01:45
16. Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 38:39 +8:48 00:56
18. Emil Johansson Segersta OK 40:03 +10:12 04:49
19. Lennart Persson Söderhamns OK 40:12 +10:21 01:01
20. Erik Broman Alfta-Ösa OK 40:35 +10:44 02:15
21. Anna-Klara Lindeborg OK Dellen 40:38 +10:47 04:48
22. Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 41:05 +11:14 05:15
23. Rune Jonsson Ljusdals OK 41:42 +11:51 05:55
24. Anki Andersson Forsa OK 41:47 +11:56 03:15
25. Stefan Mårdberg Ljusdals OK 43:57 +14:06 06:05
26. Bertil Andersson Ljusdals OK 45:20 +15:29 05:58
27. Torbj”rn Nilsson OK Dellen 47:32 +17:41 07:13
28. Hans Linde Söderhamns OK 48:53 +19:02 03:15
29. Sveke Jonsson OK Dellen 51:17 +21:26 13:15
30. Dick Davidsson Viksjöfors OK 56:46 +26:55 16:14
31. Hans Nilsson Söderhamns OK 56:51 +27:00 05:37
32. Magnus Johansson Ljusdals OK 56:56 +27:05 14:20
33. Gun Svensson Rehns BK 57:00 +27:09 06:13
34. Evert Bergström Hudiksvalls OK 59:37 +29:46 05:19
35. Birgitta Jakobsson Hudiksvalls OK 1:00:01 +30:10 04:48
36. Rolf Lindberg Söderhamns OK 1:05:44 +35:53 16:56
37. Inga-Lena Bergfält Hudiksvalls OK 1:10:54 +41:03 11:57
38. Gun Krohn Hudiksvalls OK 1:16:34 +46:43 11:56
ÖM9 (6 / 6) Tid Efter Bomtid
1. Andreas Davidsson Forsa OK 51:54 01:57
2. Gunnar Forsgren Forsa OK 1:00:05 +8:11 03:56
3. Fredrik Juhlin Forsa OK 1:01:19 +9:25 06:36
4. Emelie Jonasson Forsa OK 1:11:51 +19:57 11:59
5. Stefan Gyllenberg Lugnviks IF 1:19:04 +27:10 24:18
  Elias Tidevall Skogsluffarnas OK Felst.

 

Skapad av MeOS 3.1.373 (RC1): 2015-06-30 22:57:16

Skribent: Jonas Långberg

 

bLI MEDLEM-KNAPP

 

 

 


 

 

Sv orient förb logga

 

EventorBanner160x38_3

 

Orientering för nybörjare_egen logga

 

LETRO logga

 

Kidsstämpel logga

 

 

 

Postadress:
Hudiksvalls OK - Orientering
Lennart Winberg, Agövägen 21
82451 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0706714741
E-post: This is a mailto link

Se all info